הפנטזיות המיניות הכי נפוצות של נשים

איך לזהות פרופיל פיקטיבי באתרי הכרויות

רשתות חברתיות ואתרי הכרויות הם בין הפלטפורמות הידועות לשמצה בעולם בכל מה שקשור לניסיונות הונאה ועוקץ. הסיבה לכך שהנוכלים כל כך אוהבים את המקומות האלה היא שאלו הפלטפורמות הפופולאריות ביותר לחיבור ואינטראקציה בין אנשים. תוסיפו לזה את האפשרות להתחזות לכל אחד באנונימיות מוחלטת וקיבלתם גן עדן לנוכלים.

אמנם כיום כל אחד יודע שצריך להיזהר היטב מאנשים חדשים שאנחנו פוגשים באינטרנט וכולנו כבר שמענו הסיפורים, ולמרות זאת עדיין המון אנשים נופלים בפחמידי יום. אז כדי שגם אתם שלא תהפכו לחלק מהסטטיסטיקה, סידרנו לכם מספר טיפים שימושיים שיעזרו לכם לזהות פרופילים חשודים ואולי אפילו ישאירו עוד קצת כסף בארנק שלכם.


ראשית, סקירה של סוגי ההונאות הנפוצות

יש אינספור סוגים שונים של הונאות באינטרנט וכמובן שלא נוכל לפרט כל אחד ואחד מהם כאן. ובכל זאת,אפשר לחלק אותם לכמה קטגוריות בסיסיות:

1. בקשות תשלום

בשיטה זו הנוכל יבקש תשלום מראש בתמורה לשירות או הבטחה כלשהי.כמובן שלאחר העברת התשלום לא תראו או תשמעו ממנו לעולם. יש המון סיפורים ושיטות לעשות זאת (חלקן פשוטות וחלקן יצירתיות להפליא) אבל בסופו של דבר, השורה התחתונה היא תמיד בקשה להעברה תשלום. היזהרו כפליים כאשר נושא השיחה עובר לכסף. הנה כמה דוגמאות:

  • אני רוצה אותך אבל אין לי כסף לכרטיס טיסה אליך. אתה יכול לשלם לי על הכרטיס?
  • יש לי הזדמנות נדירה לרווח מהיר. אני צריכה 200$ כדי שאוכל לקבל גישה לכסף שלי ואז אשלח לך תוך שעתיים 1000$.
  • שלם לי ואני אשלח לך תמונות עירום שלי.

2. פריצה לאפליקציה/חשבון

בשיטה זו הנוכל לא מבקש מכם כסף אלא מנסה לפרוץ למכשיר/חשבון שלכם. ככה זה עובד: הנוכלמושך אתכם לשיחה באפליקציה חיצונית כמו סקייפ, ווטסאפ וכדומה, שם הוא ישלח לכם קישור או קובץזדוני כלשהו שיפרוץ לכם את החשבון או המכשיר. אם חשבתם שזה הכל אז טעיתם כי רק עכשיו החגיגה באמת מתחילה. הנה כמה דוגמאות למה שהוא יכול לעשות לאחר שהוא מצליח לפרוץ לכם:

  • הוא יכול לחסום לכם את המכשיר ולדרוש כופר בתמורה להסרת החסימה.
  • הוא יכול לשלוח בשמכם הודעות זדוניות לאנשי הקשר שלכם וככה לפרוץ גם אליהם.
  • הוא יכול לעשות שימוש בזהות שלכם באמצעות המידע שיש לכם במכשיר/חשבון שנפרץ.

3. כיפה אדומה

בשיטה זו הנוכל מנצל גברים שקובעים מפגשים בתשלום עם נשים ומבצע תרגיל עוקץ לגניבת הכסף במזומן. ככה זה עובד לדוגמא:

מישהי (שלרוב יש לה שותף) קובעת איתך להיפגש בכתובת מסוימת ומבקשת ממך לשים את הכסף בתיבת דואר לפני שאתה עולה אליה לדירה. ברגע שאתה מתרחק מתיבת הדואר, הכסף נאסף במהירות ונעלם. מיותר לציין שלא תראה או תשמע ממנה יותר בחיים.

4. צילום וסחיטה

בשיטה זו הנוכל מפתה אותך לצ'אט וידאו לוהט תוך כדי שאתה חושף את פניך, ולאחר מכן מאיים עליך שאם לא תשלם לו הוא יפרסם את הסרטון לכל אנשי הקשר שלך בפייסבוק (כולל הסבתא והדודה). זה יכול להיות מצב לא נעים בכלל אז תמיד תיזהרו לא לחשוף פנים כשאתם עושים סקס במצלמה עם אנשים שאתם לא מכירים.


איך לזהות פרופיל חשוד?

יש מספר סימנים שצריכים להדליק לכם נורות אדומות כאשר אתם פוגשים מישהי חדשה באתר הכרויות. חשוב לציין שאם למשתמש יש את אחד הסימנים האלה, אין זה בהכרח אומר שהוא נוכל. הסימנים האלה צריכים להדליק אצלכםנורות אזהרה שהמשתמש הזה הוא בסיכון גבוה ויש להתנהל מולו בחשדנות וזהירות מוגברת עד שיהיה לכם יותר מידע עליו.

משתמש שלא מדבר עברית

בדקו היטב משתמשים שלא מדברים עברית. הרבה פעמים מדובר על נוכלים שממציאים תירוצים מדוע הם לא כותבים בעברית. תהיו חשדניים ונסו לאתגר אותם בשאלות שמרמזות אם הם "ישראלים אמיתיים".

טקסט בעברית עילגת/מתורגמת (גוגל טרנסלייט סטייל)

היזהרו ממשתמשים שמתכתבים בעברית קלוקלת או בתרגום מכונה (סגנון "גוגל טרנסלייט"). נוכלים יותר מתקדמים יודעים שאתם עלולים להירתע ממשתמש דובר אנגלית אז הם מנהלים איתכם שיחה בעזרת תוכנות תרגום שונות. רמז בולט לשימוש בתוכנות תרגום הוא שימוש שגוי בלשון זכר/נקבה (לדוגמא אישה כותבת "אני אוהב" במקום "אני אוהבת"...).

מספר טלפון חו"ל

הימנעו מאינטראקציה עם משתמשים שאין להם מספר טלפון ישראלי. יש חריגים כמובן כמו בכל דבר אבל ברוב המקרים מדובר בניסיון עוקץ.

מסירת פרטי התקשרות בהודעה הראשונה

משתמש ששולח לכם את פרטי ההתקשרות שלו כבר בהודעה הראשונה (או מבקש את פרטי ההתקשרות שלכם) אמור להדליק לכם נורה אדומה. אל תרוצו אחרי משתמשים ששולחים לכם הודעה כמו "שלח לי מייל ונדבר שם". נסו לנהל איתו שיחה ולקבל עליו יותר מידע.

הודעות טקסט משוכפלות

אל תיפלו בפח של הודעות של "העתק-הדבק" (בדר"כ זו ההודעה הראשונה). הודעות כאלה הם לרוב באורך של משפט אחד-שלוש והם כוללות בתוכם גם פרטי התקשרות או בקשה שתשלחו את שלכם. נסו לנהל שיחה עם המשתמש ולקבל עליו מידע נוסף.

הפנייה לקישור

הימנעו מלחיצה על קישורים שנשלחים אליכם ממשתמשים שאתם לא מכירים או לא סומכים עליהם. אם אין לכם את הידע המקצועי לבדוק את טיב הקישור, אל תיקחו את הסיכון כי ברוב המקרים רק רע ייצא לכם מזה.
לא משנה מה התירוץ שנותנים לכם – אל תקליקו על הקישור.

בקשה לתשלום מרחוק

משתמש שמבקש ממך "תשלום מראש מרחוק" (תשלום מבלי שאתם נפגשיםאיתו פיזית) עבור כל דבר שהוא, צריך נורה אדומה. לעולם אל תעבירו תשלום למישהו שמעולם לא פגשתם ואין לכם כל מידע אותנטי לגבי הזהות שלו. החלטתם להתעלם מכל האזהרות ובכל זאת להעביר תשלום?לפחות תעשו את זה חכם:

  • תעשו שיחת וידאו. נסו לגרום לו לחשוף פנים ותעשו צילום מסך
  • העבירו את התשלום באמצעות כרטיס האשראי. יש לכך 2 סיבות: במקרה של הונאה יש למי לפנות וניתן לבטל את העסקה. בנוסף, אם תבחרו להגיש תלונה במשטרה, היא תוכל לאתר אותו בקלות. אם תשלמו בביטקוין, מזומן או העברה בנקאית לחו"ל אתם יכולים לומר קדיש על הכסף כי לא תיראו אותו שוב.
  • נסו לקבל כמה שיותר מידע על המשתמש – מספר טלפון, חשבונות ברשתות החברתיות, מידע שהוא סיפר לכם וכדומה. נסו לאמת את המידע ולעשות הצלבות של הפרטים (תחפשו בגוגל טלפון,מייל, שם...) ותראו אם יש משהו שלא מסתדר לכם.
  • נסו לסגור "דיל" של העברת סכום קטן בהתחלה ואת שאר הסכום לאחר שהוא ייעשה את החלק שלו.

תמונות של אנשים עם מראה "לא ישראלי"

משתמשים עם תמונות שנראות "לא מקומיות" או תמונות ברמה "מקצועית" אמורות להדליק נורה אדומה. טיפ קטן: בדרך כלל למשתמשים כאלה יש רק תמונת פרופיל אחת. נסו לבקש תמונות נוספות (רצוי עם הנחיות ספציפיות כמו " סימן עם היד") או לעשות שיחת וידאו כדי לאמת את זהותו.

וותק המשתמש באתר

שימו לב לוותק (ודירוג) המשתמש באתר. ברוב המוחלט של המקרים הנוכלים משתמשים בפרופילים חדשים כדי לבצע הונאות. רק הנוכלים המקצועיים באמת (ולשמחתנו מדובר על מיעוט) טורחים ומשקיעים מזמנם בפרופילים רדומים לטווח ארוך. זכרו, משתמש שנרשם ב24 שעות האחרונות נמצא בסיכון גבוהה יותר ממשתמש ותיק.


לסיכום, הכרויות באינטרנט היא חוויה נפלאה שיכולה להוביל לחוויות מרגשות ומיוחדות בחיים אז אל תירתעו להכיר, להעז ולנסות. עם זאת זכרו להישאר ערניים לסכנות שאורבות שם בחוץ ונהגו באחריות ובזהירות עם אנשים חדשים שאתם מכירים. בהצלחה.


שתף עם: 
אולי יעניין אותך גם: