שלישיות  - מדריך למתחילים

שלישיות - מדריך למתחילים

שלישייה היא אחת הפנטזיות המיניות הפופולריות בימינו, שהרבה זוגות חווים אותה בשלב כלשהו ביחסים שלהם. בימינו, הרבה זוגות התנסו בשלישייה, אך עם זאת, אצל הרבה אחרים זה נשאר בגדר פנטזיה.. אם תשאלו את אלו שכן התנסו, בדרך כלל תקבלו תשובה על חוויה מדהימה לחלוטין, או מוזרה, מביכה ולא כיפית. ובכלל, מה שנראה מושלם בפנטזיה, כמעט תמיד לא ממש נראה כך במציאות.
בשורה התחתונה התנסות בשלישייה טובה היא משימה לא פשוטה בכלל שרצופה באתגרים ומכשולים שונים. אז איך עושים את זה נכון? קיבצנו לכם את כל הסוגיות והפתרונות במדריך קצר ושימושי.

היכן ניתן למצוא את הצלע השלישית?

יש כמה דרכים לארגן שלישיה וכמו כל דבר בחיים ובטח בכל מה שקשור למערכות יחסים ומיניות, הן מתחלקות לעולם הוירטואלי והעולם הפרונטלי. בהיבט הפרונטלי, אפשר להכיר אנשים במסיבה, בר, או אירוע עם אווירה פתוחה, מינית וליברלית כדוגמת "מידברן".
בהיבט הוירטואלי אפשר להכיר אנשים לשלישיות באתרי הכרויות ואפליקציות שונות למטרות סקס, פורומים באינטרנט, קבוצות ברשתות החברתיות העוסקות בתחום וכדומה.
חשוב לזכור שמציאת פרטנר/ית לשלישייה עלול לעיתים לקחת זמן לכן חשוב שלא להתייאש. כמו שלוקח זמן למצוא את בני הזוג המתאימים ביותר, כך גם לעיתים עלול לקחת זמן למצוא את השותפים המתאימים לשלישיה.

תיאום ציפיות

חשוב שכל זוג שרוצה לעשות שלישייה יעשה תיאום ציפיות מראש. לעיתים קורה שצלע אחת בזוג רוצה את השלישייה יותר מהצלע השני, בדיוק כמו אקטים אחרים במיטה. חשוב לא להגיע לשלישייה ממקום של לחץ מבן הזוג, אלא לשוחח מראש ולראות איזה מכנים משותפים כן ניתן למצוא ואיך אפשר להגיע לנקודה שבה יש רצון הדדי. כדאי לנסות לדייק את החיפוש והרצונות - זה מאוד יקל בהמשך, גם אם המחיר הוא צמצום האפשרויות: האם לצרף בחור? בחורה? מישהו לחוויה חד פעמית, או פרטנר קבוע? האם הוא צריך להיות מקהילות דומות, או אולי דווקא תייר? אצלנו בבית, או דווקא אצלו כדי שנוכל לחתוך אם לא יתאים?
באופן דומה, חשוב לקיים שיח מקדים - גם עם בן או בת הזוג שלנו, וגם עם הצלע השלישית, ולנסות להגיע לתיאום ציפיות הדדי בכל מה שקשור לגבולות, מה לא רוצים שיקרה? ממה מפחדים, חוששים? איפה הגבולות הקשים, שבשום אופן לא ניתן לחצות, ואילו גבולות רכים, שניתנים להערכה מחודשת במצבים מסוימים? מהם אותם גבולות? למשל, אולי למישהו. לא מתאים שתהיה חדירה; חלק מהאנשים מעדיפים שרגשות עמוקים יישארו מחוץ למשחק (עד כמה שאפשר); סוגיית הסליפ-אובר יכולה להיות שנויה במחלוקת; חששות מ"להישאר בחוץ" או להרגיש לא רצויים וכיוצא באלה. שיח מקדים ופתוח על הנושאים הנפיצים הללו יכול להקל ולהקליל מאוד.

המפתחות להצלחה

החלטתם ללכת על שלישייה? יש מספר נקודות חשובות שצריך לזכור אשר יעזרו לכם להבטיח שחוויה תהיה מוצלחת וחיובית.

הגדירו כללים
כדאי לקבוע בשיחה מקדימה עם בן או בת הזוג מי יוביל בזמן אמת, ורצוי לתת לשני הצדדים הזדמנות להוביל, כדי להימנע ממצב בו צד אחד מרגיש פאסיבי ומחוץ למשחק. כמו כן, מומלץ בחום להחליט מה עושים אם אחד הצדדים לא מרגיש בנוח, כולל הצלע השלישית. סוגיה זו בדרך כלל נפתרת באמצעות מילת ביטחון, ששימוש בה על ידי כל אחד מהמשתתפים עוצר את המתרחש ויוצאים למעין הפסקה בה אפשר לשוחח על הנעשה.

מין בטוח
חשוב מאוד לעשות שיחה על מין בטוח ותיאום ציפיות לפני האקט, גם בין בני הזוג, וגם עם הצלע השלישית. זה אמנם נושא רגיש וקצת לא נעים, אך חשוב לדבר על מחלות מין, שימוש בקונדום וכן הלאה.

שתפו אחד את השני
מומלץ מאוד לתקשר בפתיחות ובכנות אחד עם השני לפני האקט, תוך כדי האקט וגם אחרי האקט.. שתפו את החוויות שלכם ביניכם, מה היה נעים ומוצלח, מה פחות, במה נרצה להתנסות בפעם הבאה וכן הלאה.

לא להיסחף יותר מידי
זכרו שלצלע השלישית יש תפקיד מוגדר ומוגבל בחוויה שלכם. גם אם הכרתם פרטנר/ית שיש לכם כימיה מדליקה איתם והכי כיף לכם בעולם ביחד, זכרו לשמור על גבולות מערכת היחסים עימם בצורה ברורה ומוגדרת. היזהרו שלא להיסחף עימם למקומות שבהם אתם עלולים לאבד שליטה על הסיטואציה. =

אלכוהול וחומרים
הרבה זוגות אוהבים לשלב אלכוהול, מריחואנה או חומרים אחרים במהלך המפגש מהסיבות הפשוטות שהן מקלילות את האווירה, משחררות את העכבות ועוזרות להזרים את הערב לכיוון הרצוי, אך שימו לב לא להגזים עם זה יותר מידי. בכל זאת, אתם רוצים לשמור על רמת חדות ורגישות מסוימת לסיטואציה.

המפגש הראשון

אז מצאתם פרטנר/ית למפגש, עשיתם את כל ההכנות, תיאמתם ציפיות והכל מוכן? עדיין יש כמה מוקשים שאתם עלולים להיתקל בהם:

איך מתחילים את האקשן
אחת השאלות שתמיד צצות היא: "איך עוברים מדיבורים למגע?". יש כמה דרכים טובות לשבור את הקרח ולהתחיל לחמם עניינים. ראשית, תמיד אפשר להקליל את האווירה עם הומור וקצת אלכוהול. זה תמיד עובד. אופציה נוספת שמועדפת על זוגות רבים היא משחקים למיניהם - אמת או חובה, "משחק המשאלות" (כל צלע מבקשת משהו שיעשו לה) או חפיסת קלפים הם בין האפשרויות הרבות. יש כאלה שאוהבים פשוט להתחיל ללטף ולהתכרבל בזמן הדיבורים, כך שהאווירה תהפוך בהדרגה ליותר אינטימית.

חרדת ביצוע
סצינה של שלישייה יכולה להיות מרגשת ואינטנסיבית, אך גם מאיימת לפרקים, מה שעלול להוביל לחרדת ביצוע אצל אחד מבני הזוג (ובמילים אחרות "מצב נודל"). במקרה כזה, כדאי לדבר על זה ולנסות להקליל את הסיטואציה עד שזה יעבור. כולנו היינו שם. אין פתרונות קסם.

רגליים קרות
לפעמים יש מקרים שאחד מבני הזוג מרגישים פתאום לא בנוח ומתנתקים מהסיטואציה - בין אם מקנאה, מחוסר ביטחון, חוסר יחס או סתם מחשבות-יתר. זה עלול לקרות לפעמים מהתרגשות יתר וזה טבעי לגמרי. במקרה כזה יש לדבר על העניין בפתיחות ולפתור את הבעיה, בין אם זה בין בני הזוג בשיחה פרטית בחדר צדדי, או במעמד שלושתכם. מה שמרגיש לכם יותר בנוח.

וטיפ לסיום,
אם החלטתם לעשות שלישייה אז הדבר הכי חשוב היא לעשות את זה מהסיבות הנכונות.זוגות שעושים שלישייה מהסיבות הנכונות יכולים להביא את מערכת היחסים שלהם למקומות קסומים ומיוחדים באמת. לעומת זאת זוגות שעושים שלישיות מהסיבות הלא נכונות יכולים לגרום לנזק בלתי הפיך למערכת היחסים. לא מומלץ לחפש שלישייה מתוך רצון לנסות לתקן או להציל את היחסים הזוגיים. זה רעיון רע, שלא ייגמר טוב. ודאו שאתם נכנסים להרפתקה הזאת ממקום טוב במערכת יחסים שלכם. זה קריטי להצלחה.


שתף עם: 
אולי יעניין אותך גם: