איך להגן על ביטחונך ופרטיותך באתרי הכרויות

איך להגן על ביטחונך ופרטיותך באתרי הכרויות

אתרי הכרויות הם אולי הדרך הכי פופולארית כיום להכיר אנשים חדשים, אם זה למטרות זוגיות רצינית וחתונה ואם זה להיכרויות קלילות וסטוצים. המבחר הוא עצום, ממשק המשתמש של האתרים האלו הוא ידידותי ומזמין ונדמה שכל מה שעליכם לעשות הוא פשוט לדפדף ולבחור את הפרטנרים המתאימים לכם ביותר. אולם באינטרנט כמו באינטרנט, יש כמה כללי זהב שממש כדאי לשמור עליהם וזה נכון גם בכל מה שקשור לאתרי הכרויות. לכן אם חשוב לכם להגן על הביטחון והפרטיות שלכם כשאתם גולשים באתרים האלו, המשיכו לקרוא ותבינו איך לעשות זאת בצורה הטובה ביותר.

השתמשו באתרים שלא מציגים באופן אוטומטי פרטים מזהים עליכם

יש המון סוגים של אתרי הכרויות. חלקם מציעים חיבור ישיר לרשתות החברתיות ואף מעודדים את הגולשים להציג באתר ההיכרויות פרטים הישר מהפרופיל שלהם בפייסבוק או באינסטגרם. זה יכול להיות נחמד לגלוש באתר הכרויות ולהרגיש שבאמת מצליחים להכיר מישהו על סמך התמונות המשפחתיות שלו וצילומי נוף מטיולים, אבל אם אתם חרדים לפרטיות שלכם, עדיף שלא תשמשו באופציה הזו בעצמכם. נכון שיש אפשרות לווסת את ניראות הפוסטים ברשתות החברתיות ועדיין, כדאי שתשקלו היטב אם אתם מעוניינים שכל מי שגולש באתרי הכרויות ייחשף גם למה שאתם מפרסמים שם.

אל תתפתו לשיחות שנראות טובות מדי מכדי להיות אמתיות

אנחנו משקיעים הרבה אנרגיה בללמד ילדים כיצד להתנהל בצורה בטיחותית ברשת, אך לפעמים שוכחים בעצמנו כמה כללים ממש בסיסיים. כמו למשל: לא לנדב מידע לאנשים שאתם לא מכירים. כשאתם מתחילים שיחה באתר הכרויות, אתם עדיין לא יודעים מיהו האדם בצד השני. גם אם הפרופיל שלו לא פיקטיבי אלא אותנטי וחשוף לעיני כל, אתם צריכים להיזהר במידע שאתם חושפים, כמו פרטים אישיים, טלפון, כתובת וכדומה. אם אתם מרגישים שמי שמנהל אתכם את השיחה חותר יותר מדי לגילוי פרטים אישים אודותיכם, צריכה להידלק לכם נורה אדומה. לא חסרים מקרים של גניבת מידע, פריצות סייבר וכדומה ולכן, הפעילו שיקול דעת בכל שיחה שאתם מנהלים.

בשום אופן אל תמסרו את פרטי האשראי או חשבון הבנק שלכם ואל תלוו כספים

קודם כל, אם מישהו מבקש מכם הלוואה כספית על סמך היכרות קצרה באתר הכרויות, כבר צריכה להידלק לכם נורה אדומה בוהקת. לפעמים הנוכלים הללו מבקשים את ההלוואה בתואנה שזו הדרך היחידה שלהם לשלם על הנסיעות ולהגיע לראות אתכם וקשה לוותר על ההזדמנות לאחר היכרות מוצלחת ושיחה קולחת. בנוסף, ייתכן ותתקלו גם בניסיונות פישינג מצד גורמים המתחזים לאתרי ההיכרויות הרשמיים ששולחים לכם קישורים במטרה שתזינו בהם את פרטי האשראי שלכם. חשוב לזכור שבדרך כלל אתרים אמינים ומוכרים לא ישלחו לכם קישורים כאלו ובכל מקרה אם אתם לא בטוחים, מומלץ לשלוח מייל או לפנות לצוות שירות הלקוחות של אתר ההיכרויות ולהבין האם מדובר בהודעה אותנטית. לרוב, תגלו שלא.

הגעתם לשלב ההיכרות הפיזית? שמרו על עצמכם

דייט ראשון יכול להיות מסעיר ומרגש וחשוב ליהנות ממנו ומהאווירה המיוחדת הנוצרת בו, אך שמרו על עצמכם תוך כדי. גם גברים וגם נשים צריכים לנקוט משנה זהירות ולהפעיל שיקול דעת בכל מה שקשור לנסיעות ברכב עם אדם זר, מפגשים במקומות מבודדים ומרוחקים ועוד. רוב האנשים הם נפלאים והסיכוי שתתקלו באדם מסוכן או נוכל הוא קטן, אבל לא כדאי לקחת אותו. אם תישמרו יותר, תוכלו להתפנות להיכרויות איכותיות באמת ומשם הדרך לזוגיות קצרה מתמיד.
אולי יעניין אותך גם: