בדסמ -  המדריך למתחיל

בדסמ - המדריך למתחיל

לפני כמה שנים יצאה לאור טרילוגיית הספרים/סרטים "50 גוונים של אפור" ונדמה שמאז חיי המין של כולם השתנו ללא היכר. הנושא של משחקי שליטה, שימוש בצעצועים ויחסי מין מסוג אחר וקינקי יותר נהיו נפוצים הרבה יותר ונדמה שלכולם יש פתאום חלק בתרבות ה BDSM. אולם חשוב לזכור שיחסי שליטה ובדסמ היו קיימים המון לפני עלילת 50 גוונים ואנשים מתנסים בהם כבר על פני עשרות שנים ויותר. ועוד חשוב לזכור, שממש לא כולם בעניין. חלק אוהבים סקס משובח אך שגרתי וחלק נוטים יותר לכיוון יחסי השליטה. בכל אופן אם אתם מאלו שלהתנסות בבדסמ מושך אותם, הנה כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמתחילים.

מה זה בעצם BDSM?

BDSM הם ראשי תיבות של Bondage, Domination, Sadism, Masochism. כלומר: קשירות, שליטה, סאדיזם ומזוכיזם. ראשי התיבות הללו הם הרמז הראשון לכך שעולם הבדסמ הוא עולם של טווחים. כלומר, הוא כולל המון היבטים והמון התנסויות וכל אחד יכול לבדוק עם עצמו ועם אחרים מה הוא אוהב, כיצד ומדוע. רוב ההיבטים בבדסמ עומדים בפני עצמם ובמקביל משתלבים עם היבטים אחרים. למשל, מי שאוהב קשירות, ייהנה מהן כשלעצמן אך גם בדרך כלל כשהן מעורבות בתור מערכת יחסי שליטה. חלק מהשליטה בבדסמ היא מנטלית ולא פיזית. כלומר מעבר לאמצעים הטכניים שמאפשרים לקשור או להכאיב, חלק מהאווירה היא בדינאמיקה שבין המשתתפים, שלפעמים נוצרת גם מבלי שמשתמשים באביזרים חיצוניים.

התפקיד של כל צד בבדסמ

באופן דיכוטומי, כל צד בבדסמ הוא או שולט, או נשלט. יחד עם זאת, לא מעט אנשים נהנים להיות "מתחלפים" (Switchers) כלומר, להיות פעם בתפקיד הזה ופעם בתפקיד הזה. בתוך כל תפקיד כזה, יש עולם שלם של אפשרויות ויש מקום לבירורים להצבת גבולות עם כל פרטנר חדש לבדסמ, עוד לפני שמגיעים לסשן עצמו. רק בגלל שמישהו מיצב את עצמו בתפקיד מסוים, אין זה אומר שהוא אוהב את כל מה שתפקיד יכול לכלול. למשל, יש שולטים שאוהבים לקשור אבל לא מאוד נהנים להכאיב וכנ"ל נשלטים שיכולים לדוגמה ליהנות מאוד מהשפלות מילוליות אבל לא להתחבר לנושא הקשירות.

הכלל הכי חשוב בבדסמ

BDSM שונה בצורה מהותית מאוד מכל סוג של יחסי מין בכפייה או אלימות מינית או פיזית. למעשה, הכלל הכי חשוב בבדסמ הוא: בטוח, שפוי ובהסכמה הדדית (Safe, Sane and consensual) הכלל הזה נועד על-מנת להבהיר את ההבדל בין סשן של בדסמ לבין אונס למשל ורוב האנשים שנמצאים בעולם יחסי השליטה מקפידים עליו מאוד, גם אם האינטראקציה ביניהם כוללת אלימות והשפלות. האלמנט הכי נזיל בכלל הזה הוא עניין ה "שפיות", אבל בגדול מדובר בכל אקט ששני הצדדים נהנים ממנו ומסכימים עליו מראש ולא משנה כמה הוא אגרסיבי.
אולי יעניין אותך גם: