עולם השוגר בייבי'ז

כל אחד נתקל מתישהו בחייו בביטוי שוגר בייבי או שוגר דדי אך מעט אנשים באמת יודעים מה מתרחש בעולם הדיסקרטי והנסתר הזה. כמו בכל תחום אחר גם פה ניתן למצוא מגוון של טיפוסים, סוגים שונים של הסדרים וכמובן כללים מסוימים שיש לעמוד בהם. סוגים שונים, אז אם חשבתם להיכנס לעולם, או שאתם סתם סקרנים לדעת, סידרנו לכם מדריך קצר למתחילים. המשיכו לקרוא ותגלו עולם סקסי ומרתק


מה זה "שוגר בייבי"?

המונח "שוגר בייבי" מתייחס לאישה הנמצאת במערכת יחסים זוגית המבוססת על יחסי "תן וקח" שנקבעו מראש ובהסכמה בינה לבין הגבר שלה ("שוגר דאדי").
במערכת יחסים מסוג זה השוגר בייבי מספקת לגבר שלה חברה, בילויים, מין וכדומה, ובתמורה מקבלת ממנו תגמול כספי בהתאם להסדר שסוכם ביניהם מראש (לדוגמא: תשלום חודשי, מתנות, תשלום חשבונות וכו'). בהסדר שכזה כל צד נהנה מהנאות ופינוקים משלו - השוגר דאדי נהנה מקשר קליל מהצד ללא כל הסיבוכים הכרוכים בתחזוקה של מערכת יחסים זוגית ומציאה של אחת כזו, ואילו השוגר בייבי נהנית מהכנסה כספית קבועה בנוסף לבילויים וכיף שמגיעים כחלק מהיחסים הללו.
חשוב לציין שכאשר מדברים על שוגר בייבי, לא מדובר על מפגשים חד פעמיים אלא על מערכת יחסים לטווח ארוך יותר.

מה ההבדל בין שוגר בייבי לנערת ליווי?

הרבה אנשים מבלבלים בין שוגר בייבי לנערת ליווי בגלל ההיבט של ה"סקס תמורת תשלום", אך האמת היא שיש הבדל מהותי בין השניים:

 1. לקוחות לעומת מערכת יחסים
  נערת ליווי מספקת שירותי מין מזדמנים בתשלום לפי שעה, והאנשים עמם היא נפגשת הם למעשה לקוחות שלה. לעומת זאת, שוגר בייבי לרוב מקיימת מערכת יחסים עם גבר אחד בלבד והקשר שלה עמו הוא מערכת יחסים זוגית של ממש. נכון שאי אפשר להתעלם מההיבט הכספי בכל העניין, אך עדיין מדובר על קשר זוגי  מתמשך שיוצר עם הזמן דינמיקה עמוקה ואינטימית עוד יותר בין השוגר בייבי לדאדי שלה.

 2. סינון פרטנרים
  נערת ליווי מקבלת כל אחד שיש לו מספיק כסף בארנק בשביל שעה של כיף. לעומת זאת, שוגר בייבי תעביר אותך סינון (ולעיתים אפילו קפדני) לפני שהיא תתקדם איתך לשלב הבא. הסינון יכול לכלול החלפת תמונות, שיחת וידאו ומפגש בחוץ ךכוס קפה לשם היכרות ראשונית.
  הרבה שוגר בייביז לא יקיימו מערכת יחסים עם גבר שאינו מוצא חן בעיניהן ולא משנה כמה הוא עשיר, אז קחו זאת בחשבון והתאימו את הציפיות.

 3. יחסי מין
  נערות ליווי מספקות כידוע שירותי מין מסוגים שונים, אך מפגשים עם שוגר בייביז לא בהכרח כוללים יחסי מין.
  למעשה, יש לא מעט שוגר בייביז שעצם הבילוי איתן והזמן שלהן הוא התגמול שהוסכם על שני הצדדים, ויחסים מיניים אינם חלק מההסכם.

 4. היבט חברתי/פסיכולוגי
  מבחינה חברתית, החברה רואה באופן שונה נערת ליווי ושוגר בייבי. לגבר מבוסס כלכלית שמעוניין להתפרפר מהצד, יהיה קל יותר מבחינה זו לקיים מפגשים עם שוגר בייבי מאשר עם נערת ליווי.
  מההיבט השני, הפסיכולוגי, יש נשים רבות שיש להן פנטזיה, משיכה או צורך כלכלי לעסוק בפרקטיקות שנמצאות בשוליים של מה שמקובל חברתית והן אינן רוצות לשמש כנערות ליווי. יחסים עם שוגר דאדי נותן להן את הפיתרון המדויק והמושלם עבורן, וכך הן נשארות (בפני עצמן לפחות) באזור האפור מחוץ שמחוץ למעגל הזנות.

סוגים של "דאדיז"

שוגר דאדי הוא לרוב גבר מבוגר בגילאי ה-40 פלוס, במצב כלכלי טוב, נדיב ויודע מה הוא רוצה בחיים. עם זאת כמו בכל תחום אחר של הכרויות וזוגיות גם כאן ניתן למצוא טיפוסים שונים עם מאפיינים שונים ומגוונים.

 1. החרמן

  השוגר דאדי החרמן הוא טיפוס שהדבר היחיד שמעניין אותו בקשר זה סקס. גבר מהסוג הזה פחות מתעניין בכל שאר הדברים שמסביב במערכת היחסים ומעדיף לגשת ישר ולעניין. המפגשים עם דאדי מהסוג החרמן הם מפגשים מיניים נטו.

 2. הרגיש

  השוגר דאדי הרגיש מחפש מערכת יחסים עמוקה ורצינית יותר עם הבייבי שלו. הטיפוס הרגיש הוא בדר"כ גבר ביישן, מופנם, בודד, או כזה  מתקשה למצוא זוגיות. הרבה פעמים הטיפוס הרגיש נמצא בתקופה קשה או מאתגרת בחיים וזקוק למישהי תומכת ואימהית שתעזור לו לעבור את התקופה שהוא נמצא בה.

 3. האקסקלוסיבי

  שוגר דאדי מהסוג הזה דורש בלעדיות על השוגר בייבי שלו, כלומר שהשוגר בייבי תיפגש רק איתו. מבחינת השוגר בייבי, המשמעות של זה היא בעיקר כלכלית, כך שעבורה תמורה הנכונה, היא יכולה להסכים לאקסקלוסיביות.

 4. האפלטוני

  שוגר דאדי שמערכת היחסים איתו לא כוללת סקס. כאן מדובר בדרך כלל על גברים מבוגרים ובודדים, שמחפשים קירבה ואינטימיות יותר מאשר מגע פיזי. החסך העיקרי בחייהם הוא אינטימיות שאינה פיזית, אלא קירבה חברית, מישהי שתקשיב להם, תתעניין בחייהם, שהם יוכלו לחלוק איתה מחשבות וחוויות. יתרה מזאת, חלק מהשוגר דאדיז האפלטוניים מחפשים קשר שלא כולל מפגשים בלבד אלא גם שיחות טלפון, צ'אט וידאו וכדומה. עבור רבות מהשוגר בייביז, זו מערכת היחסים האידאלית.

 5. המטייל

  שוגר דאדי שמרבה לנסוע לחוץ לארץ בעיקר למטרות עבודה, ומעוניין לצרף אליו בת זוג לנסיעה. דאדיז שכאלו בדרך כלל עשירים מאוד והנסיעה תכלול גם שהות במלון יוקרתי, שופינג, מסעדות ושלל פינוקים למיניהם.

סוגים של "סידורים"

כל הסדר בין שוגר דאדי לשוגר בייבי הוא מותאם אישית כמובן לשני הצדדים, בהתאם להעדפות האישיות של כל אחד ומה שסוכם ביניהם. אולם בכל זאת, ישנם כמה סוגים בסיסיים ופופולאריים של הסדרים שראוי לציין. על כל אחד מהצדדים לדעת מראש מה הם מחפשים בדיוק ומה לא. אפשר כמובן לחשוב ולהתחיל בדבר אחד ותוך כדי תנועה להבין שזה לא מתאים, אבל שווה להשקיע את המחשבה מראש כדי לדייק ולהתכוונן. להלן סקירה קצרה של האפשרויות הפופולריות:

 1. תשלום חודשי

  בהסדר מסוג תשלום חודשי, השוגר בייבי מקבלת סכום חודשי קבוע אחת לחודש, כמו מעין "משכורת" או "דמי כיס", תלוי איך שתרצו לקרוא לזה.  עבור רבות מהבייביז זהו הסידור האידאלי, מכיוון שהוא מעניק להן שקט וביטחון כלכלי.

 2. תשלום על כל מפגש

  בהסדר מסוג זה תשלום מתבצע על בסיס מפגש לפי הסכום שנקבע מראש בין הצדדים. חשוב לציין שאמנם התשלום הוא לפי מפגש אך לא מדובר על מפגש חד פעמי אלא על סדרה של מפגשים לטווח ארוך.

 3. תשלום הוצאות מחייה

  בהסדר מהסוג הזה כאן השוגר דאדי משלם את הוצאות המחייה של השוגר בייבי כמו חשבונות, שכר דירה, קניות בסופרמרקט וכדומה. היתרון לשוגר בייבי שהיא מקבלת ביטחון ושקט כלכלי ברמה מסוימת, ואילו הדאדי מקבל תחושת סיפוק מכך שהוא עושה את החיים שלה קלים ומהנים יותר. יתרון נוסף של שיטה זו שהיא מטשטשת עוד יותר את העובדה שמתבצע עסקה כספית בין השניים. כלומר הדאדי לא משלם עבור שירותיה של הבייבי אלא הוא פשוט משלם את החשבונות שלה.

 4. מתנות ופינוקים

  בהסדר מסוג זה השוגר בייבי מקבלת מתנות ופינוקים על בסיס קבוע כמו ביגוד, תכשיטים, נעליים, אביזרים ושאר מוצרים שמסבים לה הנאה ועונג. ההסדר יכול להיות עבור מתנות בלבד או בנוסף להסדר כספי קיים בין השניים.

3.הכללים הבסיסיים

כל קשר "שוגר" בין דאדי לבייבי מביא עמו את ההסכם שלו, עם הכללים שלו, שניתנים למשא ונתן עד להגעה של הסכמה הדדית ויציאה לדרך. יחד עם זאת, יש כמה כללים בסיסיים, כמו "המלצות" שכאלו, שאנו ממליצים לכל אחד ואחת לפני כניסה לקשר כזה:

 1. תיאום ציפיות

  מלבד הצורה שבה תגיע התמורה כפי שהסברנו קודם לכן, כדאי גם לחשוב באיזו תדירות ובאיזה אורך על הדייטים להיות, וגם כאן יש מקום לשינויים ודינמיות תוך כדי תנועה. המפתח עבור השוגר בייבי הוא לקבל מושג על מה היא מצפה שיקרה במערכת היחסים ומה השאיפות שלה, בעוד המפתח עבור השוגר דאדי הוא להבין מה הוא מסוגל ורוצה לתת, מה הוא רוצה לקבל, ומה מחוץ לגבולות שלו ולא מתאים לו. אותו דבר לגבי הזמינות - האם נדרשת זמינות של השוגר בייבי מעבר לדייטים, או שמא היחסים מתרכזים בעיקר במפגשים בין הצדדים?

 2. כבוד הדדי

  כללי ההתנהגות הבסיסיים נסובים בעיקר סביב הדינמיקה והיחסים. על השוגר בייבי להיות הוגנת ולהבהיר באופן שלא משתמע לשתי פנים מה היא מחפשת וגם מה היא לא מחפשת. מה הרצונות שלה ומה הגבולות שלה. כל זאת על מנת למנוע אי הבנות ומצבים לא נעימים עבור שני הצדדים. אחרי שה"סידור" ברור לכל, מן הסתם שני הצדדים צריכים למלא את חלקם כהלכה ולא לנסות לעגל פינות או לקצר את הדרך. למשל, דאדי שינסה לדחות הבטחה שהבטיח, או שוגר בייבי שמסתכלת על השעון ורק מחפשת "לסמן וי" על המפגש מבלי להיות נוכחת ולהראות שהיא בוחרת להיות שם, עוברים על הכללים הבסיסיים ומערכת היחסים צפויה להיפגע מכך עד לכדי סיום שלה.

 3. דייט ניסיון לבחינת ההסכם

  אחרי היכרות ראשונית בהתכתבות או אפילו דייט היכרות, בדרך כלל הצדדים עורכים מעין דייט ניסיון, כמו "פיילוט" שכזה, בו חובת ההוכחה על שני הצדדים - השוגר דאדי נדרש להפגין רצינות ולהראות שאינו בא לשחק משחקים או לבזבז את הזמן ולא מנסה לחסוך או להתקמצן, בעוד השוגר בייבי נדרשת להראות רצינות מצידה, להפגין עניין אמיתי ורצון להכנס לסוג של מערכת יחסים עם הסדר שמיטיב עם שני הצדדים.

 4. מין בטוח

  המלצה חמה שלנו לדינמיקה כזו של יחסים (ובכלל) היא לשמור על מין בטוח ושימוש באמצעי מניעה, לצד בדיקות תקופתיות לגילוי מחלות מין. שמרו על עצמכם ועל הפרטנריות שלכם!

תרמיות

מאחר ומדובר במערכת יחסים שכוללת סידור כלכלי בצורה זו או אחרת, לצערנו זהו גם כר פורה להונאות ותרמיות מכל מיני סוגים כמו גניבת כרטיסי אשראי, הונאות כספיות, התחזות, והרשימה עוד ארוכה. יש תרמיות של שוגר בייביז המנסות לקבל תשלומים שונים במרמה כמו תשלום ראשוני להוכחת רצינות, אך יש גם כאלו שמתחזים לשוגר דאדיז ומנסים לרמות נשים בשיטות שונות כמו שליחת תמונות מיניות וכדומה. כך או כך, תמיד כדאי לנהוג במשנה זהירות כאשר פוגשים מישהו חדש בהקשר של הכרות חדשה ו/או סידור כספי כלשהו. הקפידו על ערנות כאשר אתם פוגשים מישהו חדש ושימו לב לנורות אדומות. בדר"כ הם לא נדלקות סתם.


שתף עם: 
אולי יעניין אותך גם: